nordic-line
Severské dřevo je výjimečné a proto vyžaduje výjimečné sušárny řeziva.

Sušárny NORDIC LINE

Specifické vlastnosti severského dřeva a náročné podmínky pilařských provozů, které se nacházejí ve Skandinávii, v oblastech kolem Baltského moře, v Kanadě a severním Rusku, byly jedním z hlavních kritérií při navrhování typu plně automatických sušáren - Nordic Line. Typickým znakem těchto sušáren je vysoce odolná nosná konstrukce, kterou tvoří nástěnné a stropní speciálně tvarované panely, které jsou jednak samonosné a jednak slouží jako ochrana klimatu. Kvalitní a vysoká rychlost proudění zároveň s výkonným tepelným zdrojem jsou charakteristické pro tyto sušárny, jež jsou navrhovány ve variantách zavážení jak vysokozdvižným vozíkem, tak i ve variantě průjezdné sušárny plněné na kolejových vozících. K výrobě je použita vysoce jakostní duplexní nerezová ocel se zvýšenými protikorozními a mechanickými vlastnostmi. Tato ocel je odebírána z jediné ocelářské huti na světě.

Sušárna musí být energeticky efektivní

Každé technologické zařízení je energeticky optimalizováno dle potřeb a podmínek každého klienta. Všechny procesní úkony jsou prováděny s ohledem na požadavky zákazníka - od návrhu, přes volby vstupních druhů materiálu a výrobních metod, až po výrobní proces a kontrolu kvality. Zvláštní pozornost je věnována návrhu všech mechanických komponentů sušáren s důrazem na vysokou provozuschopnost v zařízení a dlouhou životnost.

Stavby NORDIC LINE jsou mohutné, pevné a odolné proti korozi.
Náš design je nově vyvinutý díky mnohaletým zkušenostem v oblasti výstavby podobných staveb.
Nordic reference
Nordic reference
Nordic reference

Vývoj produktu je kontinuální proces

Díky našemu vývojovému centru, které se nachází přímo ve výrobním areálu firmy, probíhá celý vývoj produktu pod jednou střechou. Teorie jsou aplikovány přímo v praxi v našich montážních halách a to nám poskytuje okamžitou zpětnou kontrolu na všech testovaných zařízeních. Veškerá výroba probíhá na moderních CNC obráběcích centrech a celý výrobní proces je plně pod kontrolou od konceptu až po finální technologické zařízení uvedené do provozu.

Nordic reason
MAXIMÁLNÍ Důraz na bezpečnost
Všechny možné situace jsou testovány analýzou risku a navrženy tak, aby se minimalizovalo riziko.
Maximální důraz je kladen na to, aby byly naše sušárny bezpečné jak pro provoz, tak pro obsluhu. Například vestavěná ochrana proti pádu na vratech sušárny nebo naše odnímatelné čelní, pádu zabraňující zařízení, které zachraňuje nejen dveře sušárny, ale i lidské životy. Tyto a mnoho dalších inteligentních bezpečnostních prvků Vám nejen usnadňují obsluhu zařízení, ale především maximálně eliminují všechna možná rizika.
řídící systém bez limitů
Servisní funkce jsou pohodlně kontrolovány pomocí tabletu nebo smartphonu.
Nejnovější trendy v digitálních technologiích byly zahrnuty v našem monitorovacím systému. Inteligentní komunikační řešení zjednodušuje připojení a to jak interně, tak externě, na pily, od domácího počítače nebo z Vaší chaty. Vynaložili jsme spoustu úsilí, aby se Váš každodenní život zjednodušil a Vy měli více volného času.
Nordic reason
Nordic reason
technologie tlačných rámů
Technologie tlačných rámů umožňuje maximálně optimalizovat výrobní proces sušení dřeva.
Kvalitně sušené řezivo je jedním z nejdůležitějších požadavků pro naše zákazníky, pokud si má udržet svojí pozici na trhu stavebních materiálů. Protože to myslíme vážně, vybavujeme naše sušárny pneumatickými tlačnými rámy, které svým působením v kombinaci se správnými sušícími podmínkami vyvolají trvalé deformace v buněčné struktuře. Výsledkem je rovné, bez vnitřních napětí kvalitně vysušené dřevo, vyšší přidaná hodnota a mnoho spokojených zákazníků.
Reference - Nordic Line Katalog Nordic Line
up
Inovovaná progresivní sušárna KAPD