Standardní komorové sušárny
STANDARDNÍ KOMOROVÉ SUŠÁRNY
Výkonná technologie v úsporném balení.

Standardní komorové sušárny

Standardní komorové sušárny jsou jedním z nejčastěji používaných typů sušáren v dřevařském průmyslu a stále drží dominantní postavení na trhu pro sušení dřeva. Hlavním důvodem je zcela jistě vhodnost sušení pro všechny druhy řeziva a tlouštek při relativně menších počátečních nákladech. V již základních standardních provedeních nabízíme různé typy výbavy, které jsou schopny zabezpečit maximální kvalitu sušení.

Typ KAD – Sušárny dřeva zavážené čelně vysokozdvižným vozíkem
Sušárny
Potřebujete ekonomicky a efektivně sušit ?
S konvekčními komorovými sušárnami KATRES typu KAD dosáhnete nejlepších kvalit sušeného dřeva s nejnižšími možnými náklady a brzkou návratností vašich investic. Standardně je zavážení materiálu řešeno pomocí čelního vysokozdvižného vozíku z jedné strany, ale můžeme nabídnout i modifikovanou verzi komory s oboustranným plněním. V základní řadě vyrábíme sušárny objemů 29 – 240 m3 pro všechny druhy evropských i exotických dřevin. Samozřejmostí je projektování sušárny na základě individuálních požadavků zákazníka.
Typ KSR – Sušárny dřeva zavážené vozíky na kolejích
Sušárny
Rychlost a flexibilita při menších objemech
Sušárny typu KSR se vyznačují vysokou flexibilitou při sušení menších objemů řeziva a velmi krátkými nakládacími a vykládacími časy oproti typům se zavážením čelním vysokozdvižným vozíkem. Těchto krátkých časů je dosaženo použitím kolejových vozíků. Řezivo leží rovnoběžně s osou kolejí, vzduch fouká kolmo na směr zavážení materiálu. Kapacita sušáren se pohybuje od 4 do 160 m3. Možné jsou obě varianty zavážení – průjezdná i neprůjezdná komora. Vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat, nebo oba dva typy můžete kombinovat.

Konstrukce a komponenty komorových sušáren

Všechny části masivní vysoce odolné konstrukce sušárny jsou vyrobeny z prvotřídních hliníkových profilů. Na požádání je možné zhotovení z nerezové oceli. Zaručujeme dlouhou životnost a odolnost proti sněhovému zatížení. Plášť komory splňuje nejpřísnější kritéria tepelně izolačních vlastností. O proudění vzduchu v komoře se starají vysoce výkonné reverzní axiální ventilátory s průměrem až 1 600 mm (odpovídajícím příslušnému typu sušárny), které spolu s inteligentní regulací rychlosti proudění systému ECO – TRONIC přináší výrazné úspory elektrické energie. Nízká spotřeba tepelné energie může být dosahována za pomoci účinné rekuperační jednotky. K zajištění kvality výsledného produktu napomáhá nízkotlaký nebo vysokotlaký vlhčící systém. Celý proces sušení je řízen plně automatickou regulací MK-520 s možností volby mezi přednastavenými sušícími programy nebo si můžete navrhnout vlastní sušící řády a další parametry.

Katalog Standardní sušárny
up
Inovovaná progresivní sušárna KAPD